۱. اگر مثل من شهلا جاهد یکی از شخصیت‌های محبوبتونه، برید تئاتر "هم‌هوایی" رو از یوتیوب ببینین. بازیگراش باران کوثری، ستاره اسکندری و الهام کردا هستن و درباره سه‌زن: لیلا اسفندیاری، شهلا جاهد، و زهرا مشتاقه. توی سایت فیلیمو هم تئاترها و فیلم‌های خوبی هست. مستند کارت قرمز هم برای آشنایی با این زن گزینه خوبیه. فیلم خشم و هیاهو هم راجع به همین قضیه قتل و . ساخته شده.

۲. اگر به بازیگری و یا سوسن تسلیمی هم علاقه دارید، باز برید یوتیوب. سرچ کنید کارگاه بازیگری سوسن تسلیمی. تو چندتا فیلم کوتاه سعی کرده بازیگری رو تا حدودی آموزش بده. 

۳. یه‌سری درسگفتار فلسفی هم هست اگه علاقه داشته باشید می‌تونید توی کانال @alefbalib ازشون استفاده کنید. خودم زیاد نرفتم سراغشون، فرصتش پیش نیومده. ولی خب این روزا فرصت خوبیه.

۴. اگه حوصله‌تون از قرنطینه و تعطیلات سر رفته توی گوگل پادکست می‌تونید پادکست‌های خیلی خوبی با هرموضوعی که میخواین پیدا کنید، از طریق کانال‌هایی که کتاب صوتی می‌ذارن و مخصوصا سایت ایران‌صدا هم می‌تونید کتاب‌ صوتی‌های خیلی خفنی دانلود کنید.

۵. اونایی که مثل من دوست دارن مثنوی بخونن و هنوز این توفیق نصیبشون نشده هم، می‌تونن از کانال @sokhanranihaa درسگفتارهای دکتر سروش رو لود کنن و استفاده کنن. این کانال فکر می‌کنم بهترین کانالیه که توش می‌تونید سخنرانی پیدا کنید. حتی اگه روزی یک شعر از مثنوی هم بخونید خودش کلی حس خوب میده. دعا کنین منم وقت کنم ادامه بدم!

۶. قرآن، نهج‌البلاغه، تورات، انجیل! بهترررین فرصته اگه کنجکاوید درمورد ادیان دیگه و خصوصا اسلام اطلاعاتتونو کامل کنین. یه برنامه "کتاب مقدس" از گوگل‌پلی ریختم که برنامه مطالعاتی میده، یکی از برنامه‌هاشم اینه که شما تا یه‌سال که باهاش پیش برین کتاب مقدس رو کامل خوندین. 

۷. حالا که زیاد بیرون نمیرین یه برنامه بریزین و سعی کنین هرروز به پوست و موتون برسین. مثلا من توی این دوره یا بخاطر روغن زیتون چرب بودم، یا بخاطر بوی گلاب از مامانم فحش می‌خوردم. 

۸. من که زیاد اهل نقاشی نیستم، ولی اگه شما هستین بیکار نشینینا! همین‌الان برید توی پینترست و کلی ایده بگیرید. 

حالا میدونم خودم توی انجام‌دادن این‌کارا مرتب نیستم، اما واسه کسایی که اراده‌شون بالاست گذاشتم. شما هم اگه پیشنهادی دارین بگین.

یه نصیحت: اگه تدریس آنلاین براتون صورت می‌گیره وویسای معلماتونو نگه دارید. درآینده اشک‌درآرِ خوبی براتون خواهد بود.

بذارید یه مورد دیگه هم اضافه کنم: 

۹. از انیمه و انیمیشن هم غافل نشید. طلسم‌شدگان (یا ضدطلسم) رو بهتون پیشنهاد می‌کنم. سریالیه، دوفصل، و با هم ۲۰ قسمت. کارتون بامزه و سرگرم‌کننده‌ایه. زیاد هم بچگونه نیست. اگه حساسید با بچه‌ها نبینید. (زیرنویس ببینید ضرر کردید، مزه‌ش به دوبله‌شه)

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها